عیب یابی و تعمیر سیستم الکتریکال تویوتا و لکسوس

عیب یابی و تعمیر سیستم الکتریکال تویوتا و لکسوس کرولا هایلوکس لندکروز کمری در شرق تهران در مرکز پروشات خودرو به صورت تخصصی انجام می شود. سیستم الکتریکال ماشین شما از سیم، فیوز، رله و دیگر قطعات اصلی الکتریکی تشکیل شده است. اگر هر یک از این قطعات در کارکرد مشکل داشته باشند، می‌تواند منجر به مشکلاتی در خودروی شما شود. در صورت برخورد با مشکلات الکتریکی در خودرو قبل از بحرانی شدن آن، باید به یک مرکز تخصصی برای عیب یابی مراجعه کنید. یک تعمیرکار ماهر با عیب یابی تخصصی سیستم برقی خودرو می تواند مشکلات آن را تشخیص داده و تعمیرات لازم را انجام دهد.

مشکلات سیستم الکتریکال

مشکلات سیستم الکتریکال در خودروهای تویوتا غیر معمول نیست، اما می تواند بسیار خطرناک باشد و احتمال تصادف، نقص خودرو یا حتی آتش سوزی خودرو را افزایش دهد. در چند سال گذشته، هزاران وسیله نقلیه در بسیاری از برندها و مدل ها به دلیل مشکلات قطعات الکتریکی فراخوان شده اند. از آنجایی که سیستم الکتریکی یک وسیله نقلیه بیشترین کارکرد آن را کنترل می‌کند، مشکلاتی که در آن وجود دارد می‌تواند باعث توقف خودروها در جاده یا جلوگیری از عملکرد برف پاک‌کن‌های شیشه جلو در هنگام طوفان شود. گاهی نیز ممکن است خودرو استارت نخورده و یا چراغ ها از کار بیافتند. همگی این مشکلات ممکن است به مرور و یا به یکباره برای خودروی شما به وجود بیایند.

خودروهای مدرن برای عملکرد صحیح به شدت به سیستم های الکتریکی وابسته هستند. دینام، باتری و سایر سیستم‌های الکتریکی و الکترونیکی بسیاری از عملکردهای خودروی شما را کنترل می‌کنند و اگر شروع به از کار افتادن کنند، ممکن است مشکلات مختلفی را با خودروی خود تجربه کنید. به همین دلیل حل مشکلات سیستم الکتریکال خودرو از اهمیت فراوانی برخوردار است.

مشکلات سیستم الکتریکال
مشکلات سیستم الکتریکال

وظایف سیستم الکتریکال تویوتا

سیستم برق ماشین های تویوتا چه کاری انجام می دهد؟

وسایل نقلیه مدرن مجهز به سیستم های الکتریکی پیچیده ای هستند که برای کارکرد خود به آنها تکیه می کنند. سیستم الکتریکی خودرو عمدتاً از دینام، باتری و استارت تشکیل شده است. این قطعات همه با هم کار می کنند تا خودرو به خوبی کار کند. مشکل در هر یک از این بخش ها می تواند خودرو را با مشکل مواجه کند.

دینام باتری خودرو را شارژ می کند. سپس باتری، برق مورد نیاز اجزای الکتریکی خودرو از جمله استارت را تامین می کند. این قطعات همگی از طریق سیم کشی به هم متصل شده و با ارسال سیگنال از طریق کامپیوتر خودرو یا همان ایسیو ارتباط برقرار می کنند. نقص دینام، باتری یا استارت می تواند بر عملکرد بیشتر مکانیزم ها در خودرو تأثیر بگذارد. گاهی نیز ممکن است ایسیو خودرو با مشکل مواجه شود و نیاز به تعمیرات ECU تویوتا باشد.

چگونه بفهمم ماشینم مشکل برق دارد؟

مشکلات الکتریکی در خودروها، خودروهای شاسی بلند، کامیون‌ها یا سایر وسایل نقلیه شخصی یا خانوادگی می‌تواند خطرات ایمنی جدی ایجاد کند و باید فوراً برطرف شود. هنگامی که سیستم الکتریکی خودرو معیوب باشد، ممکن است در هنگام کار با مشکل مواجه شود، بوی نامتعارفی متصاعد شود یا اصلاً روشن نشود. برخی از مسائل الکتریکی می تواند باعث تصادف شود و به طور قابل توجهی خطرات سواری با خودرو را افزایش دهد. پس از اتمام گارانتی خودرو، هزینه هایی که ممکن است برای مشکلات و تعمیرات متحمل شوید می تواند قابل توجه باشد.

از آنجایی که اجزای الکتریکی بر بسیاری از قسمت‌های خودرو تأثیر می‌گذارند، در نتیجه هر تعداد مشکل می‌تواند ایجاد شود. برخی از نشانه‌های رایج مبنی بر اینکه خودروی شما ممکن است با قطعات الکتریکی خود مشکل داشته باشد می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • عدم استارت خودرو
 • راه اندازی آهسته
 • خرابی چراغ های ترمز
 • شارژ نشدن باتری
 • کار نکردن چراغ های جلو یا عقب
 • رادیو کار نمی کند
 • ضبط کار نمی کند
 • چشمک زن عمل نمی کند
 • کار نکردن برف پاک کن
 • نشانگر چراغ هشدار دهنده
 • فیوزهای سوخته
 • بوق معیوب

مشکلات الکتریکی همچنین می تواند بر باز شدن کیسه هوا، فرمان و GPS خودرو تأثیر بگذارد. مشکلات سیستم الکتریکال ممکن است ناشی از سیم کشی معیوب، مشکلات نرم افزاری یا سایر نقص ها باشد. در حالی که وسایل الکتریکی و سیم های وسیله نقلیه قدیمی ممکن است به دلیل سایش و پارگی با مشکلاتی روبرو شوند، مشکلات سیستم الکتریکی در خودروهای جدید ممکن است ناشی از نقص ساخت یا طراحی معیوب باشد.

عیب یابی سیستم الکتریکال تویوتا و لکسوس

با مراجعه به نمایندگی یا یک تعمیرگاه تویوتا، مکانیک ها می توانند مراحل عیب یابی را بر روی خودروی شما انجام دهند تا مشخص کنند دقیقاً چه چیزی باعث ایجاد مشکل در خودرو شما شده است و چگونه می توان آن را تعمیر کرد. کلیه مراحل عیب یابی سیستم الکتریکال تویوتا و لکسوس کرولا هایلوکس لندکروز کمری در مجموعه پروشات خودرو به صورت تخصصی و با دستگاه های پیشرفته انجام می شود تا تمامی مشکلات الکتریکال خودروی شما تشخیص داده شود.

عیب یابی سیستم الکتریکال تویوتا
عیب یابی سیستم الکتریکال تویوتا

تعمیر سیستم الکتریکال تویوتا

گاهی اوقات، یک وسیله نقلیه ممکن است نیاز به یک قطعه جایگزین داشته باشد یا به راحتی قابل تعمیر باشد. با این حال، برخی از مشکلات الکتریکی را نمی توان برطرف کرد و در صورت رانندگی با وسیله نقلیه، خطر جدی برای راننده، سرنشینان و دیگران در جاده ایجاد می کند. اگر مشکوک هستید که خودروی شما مشکل برقی دارد، بسیار مهم است که خودرو را به نمایندگی یا تعمیرگاه تخصصی انتقال دهید تا خودروی شما عیب یابی شده و علت مشکل مشخص شود. سپس تعمیرات مربوط به آن انجام شود.

مجموعه پروشات خودرو به صورت تخصصی به تعمیرات سیستم الکتریکال تویوتا و لکسوس کرولا هایلوکس لندکروز کمری در شرق تهران می پردازد. در صورت نیاز به خدمات تعمیرات سیستم الکتریکال خودروهای تویوتا می توانید با ما تماس بگیرید و یا به صورت آنلاین وقت رزرو کنید.

برای رزرو آنلاین دریافت نوبت عیب یابی و تعمیر سیستم الکتریکال تویوتا و لکسوس کرولا هایلوکس لندکروز کمری در شرق تهران می توانید بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

نظر خود را ارسال کنید