تنظیم موتور و دیاگ تخصصی موتور تویوتا و لکسوس

عیب یابی، تنظیم موتور و دیاگ تخصصی موتور تویوتا و لکسوس کرولا هایلوکس لندکروز کمری در شرق تهران در مرکز پروشات خودرو به صورت تخصصی انجام می شود. زمانی که موتور خودرو دچار فرسودگی و مشکل می شود، نیاز به عیب یابی و تنظیم موتور دارد. دیاگ تخصصی می تواند مشکلات مربوط به موتور خودرو را مشخص کند. پس از مشخص شدن عیوب می توان نسبت به تعمیر و تنظیم موتور خودرو اقدام نمود.

دیاگ موتور تویوتا

یکی از روش های مدرن برای عیب یابی و تنظیم موتور خودروهای تویوتا، استفاده از دیاگ است. دستگاه دیاگ یکی از دستگاه های خاص تعمیرکاران خودرو است که برای تنظیم موتور خودرو به کار برده می شود. برای تنظیم موتور خودرو ابتدا ورودی ها و مقادیر سنسورها را با دستگاه دیاگ اندازه گیری می کنیم. سپس خروجی های اگزوز را با دستگاه چهار گاز اندازه گیری می کنیم. این دستگاه ها به تعمیرکاران برای پیدا کردن عیوب موتور خودرو کمک می کنند. پس از پیدا کردن عیب خودرو می توان نسبت به رفع مشکل و تعمیر موتور خودرو اقدام نمود. موتور تمامی خودروهای تویوتا و لکسوس کرولا هایلوکس لندکروز کمری در ابتدا به صورت تخصصی دیاگ و عیب یابی می شوند، سپس برای تعمیر آن ها اقدامات لازم انجام می شود.

دیاگ موتور تویوتا و لکسوس
دیاگ موتور تویوتا و لکسوس

عیب یابی موتور

اکثریت قریب به اتفاق وسایل نقلیه مدرن به خصوص خودروهای تویوتا نسبت به ماشین های نسل قبل کامپیوتری تر هستند. کامپیوتری شدن خودروها واقعا خوب است. در واقع، این رایانه‌ سازی به خودروها اجازه می‌ دهد تا با تست‌ های عیب‌ یابی، خودروها به‌ طور کامل بررسی شوند تا وسیله نقلیه شما در وضعیت مناسبی کار کند. این تست‌ ها می‌ توانند اجزا و سیستم‌ های یکپارچه خودرو را قبل از اینکه واقعاً خطرناک شوند، از نظر خطا یا نقص اسکن کنند. وجود عیب در موتور خودرو در زمان رانندگی بسیار خطر آفرین است و ممکن است صدمات جانی و مالی به صاحب خودرو تحمیل کند. به همین خاطر سیستم های تست سلامتی خودرو به کمک صاحبان خودرو آمده است.

خودروهای مدرن، از رایانه‌ های داخلی استفاده می‌ کنند که بسیاری از اجزای اصلی خودروی شما را کنترل می‌ کنند. به همین دلیل است که وقتی با موتور خودروی خود مشکل دارید، یا اگر چراغ «موتور سرویس به زودی» روشن می‌شود، بسیار مهم است که عیب‌یابی صحیح موتور توسط مکانیک ها روی وسیله نقلیه شما انجام شود. عیب یابی و درک پیچیدگی های تعمیر موتور و سایر اجزای مهم از شرایط مهم یک تعمیرکار متخصص در حوزه تعمیرات موتور خودروهای تویوتا است. یک تعمیرکار ماهر می تواند به راحتی عیب های خودروی شما را تشخیص دهد. سپس نسبت به تعمیر موتور خودروی شما اقدام کند.

بد کار کردن موتور

اگر موتور شما بد کار می کند، احتمال زیادی وجود دارد که از طریق چراغ های هشدار در مورد آن مطلع شوید. برخی از افراد این علائم هشدار دهنده را نادیده می گیرند و حتی تا آنجا پیش می روند که سیستم را غیرفعال می کنند. این کار می تواند یک اشتباه بزرگ باشد. در صورتی که چراغ های هشدار خودرو درباره عیب در موتور خودرو اطلاع می دهند، باید سریعا به یک تعمیرگاه تخصصی مراجعه کنید. عدم رسیدگی به موتور خودرو می تواند هزینه های تعمیراتی آن را به شدت افزایش دهد. همچنین ممکن است باعث حادثه های جبران ناپذیری در هنگام رانندگی شود.

چرا دیاگ تخصصی؟

دانش و تخصص بالا در زمینه تعمیر و عیب یابی موتور تویوتا و لکسوس و سایر مدل های تویوتا الزامی است. تویوتا هر ساله خودروهای جدیدی را با آپشن ها و روش های تعمیراتی جدید عرضه می کند. وجود این خودروها در ایران کم نیست. بنابراین یافتن یک تعمیرکار حرفه ای که بتواند به سرعت عیب خودروی تویوتای شما را پیدا کند و در مدت زمان کوتاهی آن را تعمیر کند بسیار مهم است.

تعمیر و تنظیم موتور تویوتا و سایر مدل های آن، کار ساده ای نیست. یک مکانیک و تعمیرکار حرفه ای با تسلط بر موتور خودرو به راحتی می تواند این کار را انجام دهد. وجود دستگاه های تخصصی، امکانات و تجهیزات پیشرفته نیز برای این کار الزامی است. پروشات خودرو با داشتن تجهیزات و نیروهای متخصص به صورت حرفه ای اقدام به عیب یابی و تعمیر موتور کلیه خودروهای تویوتا می کند.

چه زمانی نیاز به دیاگ داریم؟

بهتر است خودروی تویوتای خود را به صورت فصلی به تعمیرگاه تخصصی تویوتا ببرید تا بررسی های مربوطه روی آن انجام شود. دیاگ تویوتا مزایای متعددی دارد، اولاً با تشخیص به موقع مشکلات خودرو، عوارض احتمالی کاهش می‌یابد و ایمنی خودرو افزایش می‌یابد و ثانیاً مصرف سوخت و میزان آلایندگی تا حد زیادی کاهش می‌یابد. همچنین اگر خودروی شما دارای مشکلات زیر است، باید سریعا به تعمیرگاه مراجعه کنید:

 • وقتی ماشین شما بد کار می کند
 • زمانی که مصرف سوخت افزایش یافته است
 • زمانی که دود غیرعادی اگزوز خارج می شود
 • وقتی ماشین بد روشن می شود
 • وقتی دور موتور بدون دلیل تغییر می کند
 • هنگامی که دمای موتور نشان دهنده گرمای اضافی است
 • وقتی صدای غیر عادی از موتور شنیده می شود

در صورتی که هر کدام از مشکلات فوق را در ماشین خود داشتید، نیاز است که برای رفع مشکل و عیب یابی به یک مرکز تخصصی دیاگ خودرو مراجعه کنید.

تنظیم موتور تویوتا و لکسوس

کاهش شتاب خودروهای تویوتا و لکسوس، افزایش مصرف سوخت، تغییر صدای خودرو و مواردی از این دست، نشانه ای از نقص خودرو است و گاهی اوقات زمان تنظیم موتور خودرو را نشان می دهد. تنظیم موتور خودرو به دلایل مختلف از جمله فرسودگی قطعات، ایرادات برق در سیستم برق و سنسورها، خرابی پمپ بنزین و غیره، به هم میریزد. در این زمان نیاز به تنظیم موتور است و معمولاً باعث روشن شدن چراغ چک موتور می شود. این چراغ پس از باز شدن کلید استارت، روشن می شود و در صورت عدم وجود مشکل به صورت خودکار خاموش می شود. اگر چراغ چک خاموش نشود، احتمالاً خودرو دچار مشکل شده است.

در صورت روشن ماندن چراغ چک خودوروهای تویوتا باید دلایل آن را بررسی کنید که در برخی موارد با تنظیم موتور قابل حل است. تعمیرکاران تنظیم موتور با استفاده از دستگاه دیاگ اقدام به عیب یابی موتور خودرو می کنند و در صورت پیدا شدن مشکل، نسبت به رفع مشکل و تعمیر موتور خودرو اقدام می کنند. پروشات خودرو به صورت تخصصی خدمات مربوط به تنظیم موتور خودروهای تویوتا و لکسوس کرولا هایلوکس لندکروز کمری را در شرق تهران انجام می دهد.

تنظیم موتور تویوتا و لکسوس
تنظیم موتور تویوتا و لکسوس

مراحل تنظیم موتور

سیستم برق خودرو

در این مرحله شمع ها و سیم های خودروی تویوتای شما بررسی و در صورت نیاز تعویض می شوند. در این مرحله باید میزان جرقه زنی شمع را نیز در نظر گرفت.

سیستم هوا

در این مرحله اگر تاریخ انقضای فیلتر هوا تمام شده باشد باید تعویض شود. محفظه فیلتر و دریچه هوا نیز باید تمیز و روغن کاری شوند.

سیستم سوخت

در صورت لزوم فیلتر بنزین باید تعویض شود. در صورت تمیز بودن سوزن های انژکتور با دستگاه مخصوص شسته می شوند. البته در صورت معیوب بودن، سوزن های انژکتور باید تعویض شوند. در مرحله آخر تعمیرکار برای رفع ایرادات باقی مانده دوباره از دستگاه دیاگ استفاده می کنند. تا مجددا تمامی بخش های خودرو را بررسی کرده و از صحت عملکرد آن ها اطمینان حاصل کند.

تنظیم موتور شامل چیست؟

دیاگ تخصصی و تنظیم موتور ماشین تویوتا و لکسوس شامل موارد زیر است:

 • عیب یابی توسط دستگاه دیاگ
 • برنامه ریزی ECU
 • رفع اشکال سیستم برق
 • رفع مشکل سیستم هوا رسانی
 • حل اشکال سیستم سوخت

کلیه مراحل تنظیم موتور خودروهای تویوتا پس از عیب یابی توسط کامپیوتر، مرحله به مرحله توسط تکنسین مربوطه با تعمیر و یا تعویض قطعات مشکلات رفع می شود. سنسورها رفع ایراد شده و سیستم انژکتور برای اطمینان از عملکرد صحیح آن مطابق با استانداردها مجددا تست می شود.

تنظیم موتور
تنظیم موتور

هزینه دیاگ تخصصی تویوتا

ما در پروشات خودرو از پیشرفته‌ترین فناوری ابزار اسکن، مطمئن‌ترین و دقیق‌ترین سیستم‌های تشخیصی موجود برای موتور خودرو استفاده می‌کنیم. هنگامی که مشکل را مشخص کردیم، به وضوح توضیح خواهیم داد که چه کاری باید انجام شود و دقیقاً چقدر هزینه دارد. سعی ما در این است تا حد ممکن کلیه قطعات خودرو را بازسازی و تعمیر کنیم و تا جای ممکن از تعویض قطعات خودداری می کنیم. این کار موجب کاهش هزینه های تعمیراتی در موتور خودروی شما خواهد شد.

خدمات دیاگ پروشات خودرو

عیب یابی موتور و حل مشکلات آن، یکی از فعالیت های تخصصی پروشات خودرو است. تعمیرگاه تویوتا پروشات خودرو به صورت تخصصی تمامی مشکلات موتور خودروی تویوتا شما را با کمترین هزینه و بهترین کیفیت ممکن حل می کند. مجموعه پروشات خودرو دیاگ تخصصی و تنظیم موتور تویوتا و لکسوس کرولا هایلوکس لندکروز کمری در شرق تهران را انجام می دهد. در صورت نیاز به خدمات عیب یابی تخصصی موتور خودروهای تویوتا می توانید با ما تماس بگیرید و یا به صورت آنلاین وقت رزرو کنید. برای رزرو آنلاین دریافت نوبت تنظیم موتور و دیاگ موتور تویوتا و لکسوس کرولا هایلوکس لندکروز کمری در شرق تهران می توانید بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

نشانی: تهران، خیابان دیباجی جنوبی، خیابان شهید برادران جوزی، پلاک 17

تلفن های تماس:
22775415 021
02175392

نظر خود را ارسال کنید