تعمیرات برق کیا kia در تهران

تعمیرات برق کیا kia از قبیل اپتیما هیبریدی، سورنتو، اسپورتیج، کارنیوال، سراتو کوپه، موهاوی، ریو LS، کادنزا، پیکانتو و اپیروس در شرق تهران انجام می شود. رایج ترین مشکلات سیستم برق خودرو در کیا چیست؟ سیستم الکتریکی کیا شما وظیفه تامین انرژی تمامی لوازم جانبی و اجزای خودرو را بر عهده دارد. با گذشت زمان، غیرعادی نیست که قطعات سیستم الکتریکی با مشکلاتی مواجه شوند. در این مطلب، به برخی از رایج ترین مشکلات سیستم الکتریکی خودروی کیا و نحوه حل آنها خواهیم پرداخت.

برای دریافت مشاوره در خصوص خدمات عیب یابی سیستم الکتریکی و تعمیرات برق کیا kia می توانید با شماره 02175392 تماس حاصل فرمایید و برای رزرو آنلاین نوبت تعمیرگاه برق کیا kia بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

تعمیرات برق کیا

سیستم الکتریکی و برق خودروی کیا از سیم، فیوز، رله و سایر اجزای اصلی الکتریکی تشکیل شده است. اگر هر یک از قطعات سیستم برق کیا خراب باشد، می تواند منجر به مشکلاتی در ماشین شما شود. اگر قبل از بحرانی شدن مشکلات خودرو با مشکل برق مواجه شدید، باید برای عیب یابی به مرکز تخصصی مراجعه کنید. تعمیرکار ماهر با عیب یابی تخصصی سیستم برق خودروی کیا می تواند ایرادات آن را تشخیص داده و تعمیرات لازم را انجام دهد. برای دریافت خدمات تعمیرات سیستم برق کیا از قبیل اپتیما هیبریدی، سورنتو، اسپورتیج، کارنیوال، سراتو کوپه، موهاوی، ریو LS، کادنزا، پیکانتو و اپیروس در شرق تهران، می توانید به مجموعه پروشات خودرو مراجعه فرمایید.

سیستم برق کیا

خودروهای مدرن کیا به سیستم های الکتریکی پیچیده ای مجهز هستند که برای کارکرد خود به آنها تکیه می کنند. سیستم الکتریکی خودروهای کیا عمدتاً از دینام، باتری ، استارت و سایر قطعات الکتریکی تشکیل شده است. قطعات الکتریکی در خودروهای کیا همه با هم کار می کنند تا خودرو به خوبی کار کند. ایراد در هر یک از بخش های الکتریکی و سیستم برق کیا می تواند خودرو را با مشکل مواجه کند. در خودروهای کیا دینام باتری خودرو را شارژ می کند. سپس باتری خودروی کیا، برق مورد نیاز اجزای الکتریکی خودرو از جمله استارت را تامین می کند. قطعات سیستم برقی خودروهای کیا همگی از طریق سیم کشی به هم متصل شده و با ارسال سیگنال از طریق کامپیوتر خودرو یا همان ایسیو ارتباط برقرار می کنند. نقص دینام، باتری یا استارت خودروی کیا می تواند بر عملکرد بیشتر مکانیزم های الکتریکی در خودرو تأثیر منفی بگذارد.

تعمیرات برق کیا kia در تهران

مشکلات سیستم برق کیا

سیستم برق کیا از قطعات الکتریکی متفاوتی تشکیل شده است. هر کدام از قطعات الکتریکی کیا نقش مهمی در عملکرد خودرو دارند. در ادامه برخی از رایج ترین مشکلات برقی خودروی کیا را به شما معرفی می کنیم.

باتری خراب

یکی از رایج ترین مشکلات برقی کیا، شارژ باتری است. باتری خراب اغلب با یک تعمیر اساسی قابل حل است، اما اگر مشکل ادامه داشت ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد.

دینام معیوب

یکی دیگر از مشکلات رایج الکتریکی خودروهای کیا، معیوب بودن دینام است. دینام وظیفه شارژ باتری را بر عهده دارد، بنابراین اگر به درستی کار نکند در نهایت خراب می شود. دینام معیوب را اغلب می توان با یک دینام جدید جایگزین کرد.

شل شدن اتصالات باتری

اگر اتصالات باتری شل باشد، می تواند باعث ایجاد انواع مشکلات الکتریکی در خودروی کیا شود. بهترین راه برای رفع شل شدن اتصالات باتری این است که آنها را به سادگی سفت کنید.

فیوزهای سوخته

فیوزها برای محافظت از سیستم الکتریکی در برابر آسیب طراحی شده اند، بنابراین اگر یکی از فیوزهای بسوزد، نشانه وجود مشکل الکتریکی در جایی در کیا است. بهترین راه برای یافتن ریشه مشکل این است که همه فیوزها را بررسی کنید و فیوزهای سوخته را جایگزین کنید.

ترمینال های باتری

اگر پایانه های باتری خورده شده باشند، می تواند از عملکرد صحیح سیستم الکتریکی جلوگیری کند. بهترین راه برای تمیز کردن خوردگی پایانه های باتری استفاده از برس سیمی و جوش شیرین است.

مسائل سیم کشی

مشکلات سیم کشی یکی دیگر از مشکلات رایج در سیستم برق خودروی کیا است. اگر سیم های شل، آسیب دیده یا فرسوده وجود داشته باشد، می تواند انواع مشکلات را ایجاد کند. بهترین راه برای رفع مشکلات سیم کشی کیا این است که یک مکانیک مجرب آن را بررسی کند.

چراغ های آسیب دیده

اگر چراغ های جلو و یا عقب آسیب ببینند، می تواند از درست کارکردن آنها جلوگیری کند و خطر ایمنی ایجاد کند. بهترین راه برای تعمیر چراغ های جلو و یا عقب آسیب دیده تعویض آنها با چراغ های جدید است.

استارت معیوب

اگر استارت معیوب باشد، می تواند از روشن شدن خودروی کیا جلوگیری کند. بهترین راه برای تعمیر استارت معیوب، تعویض آن با یک استارت جدید است.

سیم‌ ها و توزیع‌کننده‌ های برق

یکی از پرکاربردترین بخش ها در سیستم الکتریکی هر اتومبیلی سیم است. مجموعه‌ای از سیم‌ های مختلف در خودروهای کیا کار انتقال برق به قطعات برقی و الکتریکی خودرو را برعهده دارند. همه سیم‌ های مدارهای مختلف سیستم‌ برق‌ رسانی ماشین های کیا دارای روکش هستند. کلیدها و کنترل کننده‌ ها در نقاط مختلف مسیر این سیم‌ ها قرار می‌ گیرند. در ضمن بیشتر آنها از جعبه فیوز خودروی کیا عبور می‌ کنند. یکی از مشکلات رایج برقی در خودروی کیا، قطعی در سیم کشی خودرو است. هرگونه مشکل در سیم کشی خودرو، منجر به بروز مشکلات در سیستم الکتریکی شود.

تعمیر سیستم الکتریکال کیا

گاهی اوقات، سیستم برق ماشین کیا ممکن است نیاز به یک قطعه جایگزین داشته باشد یا به راحتی قابل تعمیر باشد. با این حال، برخی از مشکلات الکتریکی خودروهای کیا را نمی توان برطرف کرد و در صورت رانندگی با وسیله نقلیه، خطر جدی برای راننده، سرنشینان و دیگران در جاده ایجاد می کند. اگر مشکوک هستید که خودروی کیا شما مشکل برقی دارد، بسیار مهم است که خودرو را به نمایندگی یا تعمیرگاه تخصصی انتقال دهید تا سیستم برق خودروی شما عیب یابی شده و علت مشکل مشخص شود. سپس تعمیرات مربوط به سیستم الکتریکال و برقی خودرو انجام شود.

خدمات تعمیر برق کیا

مجموعه پروشات خودرو شرکتی با تجربه در زمینه تعمیر برق و سیستم های الکتریکی ماشین کیا و سایر مدل های کیا مانند اپتیما هیبریدی، سورنتو، اسپورتیج، کارنیوال، سراتو کوپه، موهاوی، ریو LS، کادنزا، پیکانتو و اپیروس در شرق تهران می باشد. مجموعه پروشات خودرو نمونه های موفق بسیار زیاد عیب یابی و تعمیر برق و سیستم الکتریکی انواع مدل های خودروی کیا را در کارنامه خود دارد. پروشات خودرو با بهره گیری از جدیدترین متدهای تعمیر برق خودروهای لوکس و گران قیمت، خدمات تعمیر و عیب یابی سیستم برق ماشین کیا را به مشتریان گرامی خود در شرق تهران ارائه می دهد. برای اطلاع از قیمت تعمیر سیستم برق و سایر خدمات می توانید با کارشناسان مجموعه پروشات خودرو تماس حاصل فرمایید.

نشانی: تهران، خیابان دیباجی جنوبی، خیابان شهید برادران جوزی، پلاک 17

تلفن های تماس:

02175392

02122775415

نظر خود را ارسال کنید